אודותינו

עתון 77 הוא כתב עת לספרות תרבות וחברה, המופיע ברציפות מ-1977, ומבטא למעלה מ-45 שנה של מחויבות לעשייה ספרותית ותרבותית. שורה ארוכה של יוצרים בתחום הספרות העברית עשו את צעדיהם הראשונים מעל דפיו ועדיין הוא מהווה במה מבוקשת ליוצרים צעירים כוותיקים.

כתב העת נוסד על ידי המשורר והעורך יעקב בסר המנוח, ומאז 2006 עורכיו הם עמית ישראלי-גלעד ומיכאל בסר.

עתון 77  שואף להיות מחובר לדופק הספרותי העכשווי בישראל, במקביל למחוות למסורת הספרות העברית, תוך הקפדה על רמה גבוהה של יצירה ספרותית, ביקורת ועיון.

הקו העריכתי של כתב העת מתאפיין בפתיחות למגוון סגנונות וזרמים ספרותיים, והיא המאפשרת לו להיות בית מרכזי לכותבים שונים ברוחם. עתון 77 מקדיש מדי פעם מקום ליוצרים ישראלים הכותבים בשפות אחרות כמו ערבית, רוסית ויידיש, בתרגום לעברית, כמו גם לתרגומים ממיטב הספרות העולמית.

כתב העת מקפיד לפרסם בהרחבה ומדי גיליון ביקורות וסקירות של ספרים חדשים, עיון, פרוזה ושירה, ומשמש במה גם למסות ולמאמרי מחקר מקיפים אך נגישים.

עתון 77 נותן מקום גם לדעות בלתי מקובלות, מתוך פלורליזם מחשבתי, והכרה בחשיבותם של הקשרים היסטוריים למצב הישראלי על מורכבותו וקשייו.


העורך המייסד: יעקב בסר
עורכים: מיכאל בסר, עמית ישראלי-גלעד
חברי המערכת: רפי וייכרט, עמוס לויתן, תמר משמר, רוני סומק, יובל פז, דורית פלג, עודד פלד, שלום רצבי, יעקב שי שביט
רכזת מערכת: גילה שאול

המו"ל: אגודת סופרים ואמנים לקידום הספרות והתרבות עמותה מס' 580073575
בתמיכת משרד התרבות והספורט.
עיריית תל ¬אביב יפו – האגף לאמנויות.
המערכת והמינהלה: טל 03-5618271 ת"ד 51208 מיקוד 6713713 תל אביב
המערכת אינה אחראית על תוכן המודעות.


Iton 77 Literary Magazine

First Editor: Jacob Besser
Editors: Amit Israeli-Gilad; Michael Besser
Editorial Secretary: Gila Shaul
Editorial Board: Tamar Mishmar, Yuval Paz, Amos Lvitan, Shalom Ratzabi, Rony Someck, Oded Peled, Dorit Peleg, Jacov Shai Shavit, Rafi Weichert