"שיר על אמריקה"

"שיר על אמריקה"| עמיר עקיבא סגל

"זה הולך להיות מטורף," המשיך ומילותיו הפכו מהירות ונלהבות יותר ויותר. "מזלך שאנחנו באזור כזה טוב. אתה לא מבין איזו כמות של אנשים הולכת להיות פה, זה יהיה מטורף. תשמע, אני עברתי כמה כריסמסים, וזה משהו מטורף שאתה עדיין לא ראית בחיים שלך. כשהייתי איש מכירות הייתי לפעמים מסביר לעשרה או חמישה-עשר אנשים על העגלה באותו זמן, אתה תראה, זה טירוף, יש בזה המון כסף."
אין כמו הבטחות של כסף קל כדי לסובב את ראשו של ישראלי צעיר שמיד יודע בדיוק מה יעשה עם כל אגורה שירוויח. עידן המשיך לדבר, עבר לדון בכדורים, שפיצים, אבקות והשפעותיהם.

(מתוך "שיר על אמריקה"| עמיר סגל| ספרי 'עתון 77', 2017, 168 עמ')

הרומן מספר את סיפורו של צעיר ישראלי הנוסע לארץ האפשרויות הבלתי נגמרות בחיפוש אחר זרות, ומוצא אותה בכמויות מסחריות, בעודו מגלה ש"אמריקה איננה קיימת אלא כחלום, כסיפור, כפרקים בתוכנית טלוויזיה".

זהו רומן חניכה לירי של מי שביקש להתרחק מהיחד הישראלי, ומצא עצמו במרדף מנוכר אחרי הדולר, עובד בקניונים שבהם "לטוב ולרע, אנחנו המגע האנושי", ואחר כך במכירת מכונות הימורים.

עמיר עקיבא סגל מתאר אדם צעיר ומבולבל, שנקודת מבטו יוצרת הזרה לעולם המתועד כל כך של היבשת.

זהו סיפור של מעין טירונות אמריקנית, של מי שעבר את קשיי השירות בצה"ל, אבל מוצא עצמו ניצב בפני עולם חדש ואמיץ, בודד וזר.

עמיר עקיבא סגל פרסם עד כה שני ספרי שירה. שיריו וסיפוריו הקצרים פורסמו בשלל כתבי עת. זכה בפרס למשוררים צעירים ע"ש רפי פרבמן על ספר השירים "בשובי מן המילואים", ובמקום הראשון בתחרות הספרותית ע"ש הארי הרשון על כתב היד של "שיר על אמריקה".

לפרטים

עמיר סגל sglamir@gmail.com

ספרי עתון 77